16 نوع غذاهایی که میتوان با دستگاه سرخ کن در خانه بپزید؟

دسته‌ها: طرز استفاده

بیش از 16 نوع غذا را با دستگاه سرخ کن بدون روغن درست کنید؟

بیش از 16 نوع غذاهایی که می توان با دستگاه سرخ کن در خانه درست کرد؟

دستگاه های فیلیپس ابزار هایی مدرن و پیشرفته جهت طرز تهیه انواع غذا با دستگاه سرخ کن هستند. با استفاده از این دستگاه ‌ها، می‌توانید به سادگی و به روشی سالم و خوشمزه، به پخت غذا بپردازید.

در این مطلب قصد داریم به طرز تهیه انواع غذا با دستگاه سرخ کن اشاره کنیم. اگر به دنبال تهیه غذا های خوشمزه و سالم، همراه با روشی آسان هستید، دستگاه سرخ کن بدون روغن یا کم روغن یک انتخاب عالی برای شما می باشد.

جهت آشنایی با طرز تهیه انواع غذا با دستگاه سرخ کن با نمایندگی فیلیپس مارکت همراه شوید.

 

درست کردن هات داگ با دستگاه سرخ کن

1- طرز تهیه هات داگ در سرخ کن فیلیپس

طرز تهیه هات داگ غذا با دستگاه سرخ کن امکان پذیر می باشد. به عنوان مثال برای تهیه هات داگ در سرخ کن، ابتدا سرخ کن را روشن کنید و درجه حرارت را روی ۱۹۰ درجه سانتیگراد تنظیم کرده و هات داگ ها را درون سبد دستگاه قرار دهید. 5 دقیقه فرصت دهید تا هات داگ ها سرخ شوند.

طرز تهیه قارچ سوخاری با دستگاه سرخ کن

2- طرز تهیه قارچ سوخاری در سرخ کن بدون روغن

همانطور که گفتیم طرز تهیه انواع غذا با دستگاه سرخ کن امکان پذیر می باشد. یکی دیگر از غذا ها یا پیش غذا هایی که توسط دستگاه سرخ کن می توان به پخت آن بپردازیم، قارچ سوخاری است.

طرز تهیه قارچ سوخاری در سرخ کن به شرح زیر می باشد:

ابتدا قارچ ها بشویید و خشک کنید. اکنون قارچ ها را آغشته به سفیده تخم کرده و پس از آن درون کاسه آرد قرار دهید. مقدار کمی روغن داخل سرخ کن ریخته و درجه را روی 170 تنظیم کنید.

قارچ ها را درون توری سرخ کن قرار داده و درب دستگاه سرخ کن را می بندیم. هنگامی که قارچ ها طلایی رنگ شدند، می توانید آن ها را به همراه سس کچاپ میل کرده و لذت ببرید.

درست کردن دونات با دستگاه سرخ کن فیلیپس

3- طرز تهیه دونات با دستگاه سرخ کن

امروزه طرز تهیه غذا با سرخ کن یک روش بسیار ساده و راحت می باشد. برای مثال تهیه دونات به نظر کار بسیار دشواری می آید، اما در این بخش می خواهیم به طرز تهیه دونات خوشمزه توسط دستگاه سرخ کن بپردازیم.

برای تهیه دونات با دستگاه سرخ کن، ابتدا خمیر دونات را آماده کرده و قالب بزنید. سپس به خمیر حدود 30 دقیقه استراحت دهید. پس از آن، خمیر های برش خورده را به مدت ۵-۷ دقیقه توسط دستگاه سرخ کن سرخ کنید، تا دونات‌ ها طلایی و کرمی رنگ شوند. در انتها، دونات ‌ها را از دستگاه سرخ کن خارج کنید و با پودر شکر یا شکلات ذوب شده تزئین کنید.

پختن مرغ شکم پُر با دستگاه سرخ کن

4- طرز تهیه مرغ شکم پر مجلسی با سرخ کن

ابتدا از همه داخل مرغ را با سس مخصوص مرغ شکم پر که از قبل آماده کرده اید، پر کنید. اکنون مرغ را داخل دستگاه سرخ کن قرار دهید. سپس حالت مرغ را انتخاب کنید و درجه حرارت را روی 180 درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید. زمان پخت را روی 50 دقیقه تنظیم کنید. در هر 10 دقیقه، مرغ را در بیاورید و آن را پشت و رو کنید. بعد از 40 دقیقه، مرغ را تست کنید تا از پخت آن اطمینان پیدا کنید. زمان پخت مرغ بسته به اندازه آن می ‌تواند بین 30 تا 50 دقیقه باشد تا مرغ به طور کامل پخته شود.

طرز تهیه انواع غذا با سرخ کن از جمله شنیسل مرغ بپزید.

5- طرز تهیه شنیسل مرغ با سرخ کن

جهت تهیه شنیسل مرغ با سرخ کن بدون روغن، در نخستین مرحله سینه مرغ را به قطعات ریز خُرد کنید. پس از آن تکه های مرغ را به آرد آغشته کرده و داخل تخم مرغ هم زده شده وارد کنید. اکنون باید مرغ های آغشته به تخم مرغ را درون آرد سوخاری فرو کنید. در مرحله آخر، قطعات مرغ را درون دستگاه سرخ کن قرار دهید. تایمر را روی 8 دقیقه تنظیم کنید و اجازه دهید تا شنیسل آماده شود.

طرز تهیه انواع غذا با سرخ کن و درست مردن سینه و ران مرغ

6- طرز تهیه سوخاری سینه مرغ با دستگاه سرخ کن

شما می توانید به طرز تهیه انواع غذا با دستگاه سرخ کن بپردازید. از دیگر غذا هایی که با دستگاه سرخ کن می توانید آن را پخته کنید، سوخاری سینه مرغ است. برای تهیه سوخاری سینه مرغ با سرخ کن بدون استفاده از روغن، ابتدا سینه مرغ را به صورت لایه ‌ای برش دهید. سپس سینه مرغ برش داده شده را با نمک، فلفل و دیگر ادویه‌ های دلخواه مخلوط کنید.

حالا دستگاه سرخ کن را روشن کنید و دما را بر روی 180 درجه سانتیگراد تنظیم کنید. سینه مرغ را داخل سرخ کن قرار دهید. زمان پخت سینه مرغ بستگی به ضخامت و اندازه آن دارد. به طور معمول برای سینه مرغ برش داده شده، زمان پخت حدود 30 تا 40 دقیقه است. هر 10 دقیقه یکبار می‌توانید سینه مرغ را در بیاورید و آن را بچرخانید تا به طور یکنواخت پخت شود.

درست کردن فلافل با دستگاه سرخ کن

7- درست کردن فلافل با دستگاه سرخ کن

جهت تهیه فلافل با دستگاه سرخ‌ کن، ابتدا مخلوط فلافل را با استفاده از نخود، پیاز، سیر، جعفری تازه و ادویه ‌های طعم‌ دهنده مانند زیره، زنجبیل، پودر فلفل قرمز، نمک و فلفل سیاه آماده کنید.

سپس مواد را به خوبی آسیاب کنید تا خمیر فلافل آماده شود. حالا دستگاه سرخ‌کن را روشن کنید. سپس با اسپری روغن، فلافل ها را به یک مقدار روغن آغشته کنید. اکنون فلافل‌ ها را در سبد سرخ‌کن قرار دهید. از آنجایی که از روغن استفاده نمی ‌کنید، فلافل‌ ها را بدون تماس با هم در سرخ‌کن قرار دهید تا به طور یکنواخت سرخ شوند. همچنین هر چند دقیقه یکبار، فلافل ‌ها را دربیاورید و پشت و رو کنید تا به صورت یکدست سرخ شوند.

سرخ کردن کباب مرغ تابه ای با دستگاه سرخ کن

8- درست کردن کباب تابه ای انگشتی با دستگاه سرخ کن

جهت تهیه کباب تابه ای انگشتی با استفاده از سرخ کن، ابتدا گوشت چرخ کرده، پیاز رنده شده، نمک و فلفل به میزان دلخواه را با یکدیگر به خوبی مخلوط کنید. سپس اندازه دست خود توپ ‌های کوچک درست کرده و سپس صاف کنید و درون دستگاه سرخ کن قرار دهید. سپس دستگاه را روشن کنید و درجه حرارت را بر حسب نیاز تنظیم کنید. هنگامی که یک سمت کباب‌ سرخ شد، آن‌ را برگردانید تا سمت دیگر نیز سرخ و آماده شود.

سرخ کردن ماهی با دستگاه سرخ کن فیلیپس

9- طرز تهیه ماهی سرخ شده به وسیله دستگاه سرخ کن

برای تهیه ماهی سرخ شده توسط دستگاه سرخ کن، ابتدا ماهی را تمیز کرده و خوب آبکشی کنید. سپس برنج را با آب بپزید تا کاملا پخته شود. به میزان دلخواه ماهی را توسط اسپری، به روغن آغشته کنید و در سرخ کن قرار دهید. دستگاه را روشن کنید و درجه حرارت را تنظیم کنید. ماهی را در سرخ کن قرار داده و بگذارید سرخ شود.

سرخ کردن سیب زمینی بدون روغن با دستگاه سرخ کن

10- سرخ کردن سیب زمینی با دستگاه سرخ کن

برای تهیه سیب زمینی سرخ شده با سرخ کن، ابتدا سیب زمینی ‌ها را شسته و خرد کنید. سپس قطعات خرد شده سیب زمینی را در ظرفی قرار داده و با اسپری روغن پوشش دهید تا همگی به صورت یکنواخت روغنی شوند. سرخ کن را روشن کرده و درجه حرارت را تنظیم کنید. سیب زمینی ‌ها را داخل سرخ کن بریزید و بگذارید سرخ و ترد شوند. پس از پخت کامل، سیب زمینی‌ های سرخ شده را از سرخ کن برداشته و سرو کنید.

درست کردن چیپس در خانه

11- درست کردن چیپس در خانه با سرخ کن

برای تهیه چیپس بدون روغن با سرخ کن، ابتدا سیب زمینی‌ها را به صورت ورقه‌ های نازک برش دهید. سپس آنها را به مدت 15 دقیقه در آب سرد قرار دهید. در مرحله بعد سیب زمینی‌ها را روی حوله یا کاغذ خشک کنید. در نهایت، سیب زمینی‌ها را در سرخ کن قرار داده و در دمای حدود 190 درجه سانتیگراد (375 درجه فارنهایت) به مدت 10 تا 17 دقیقه سرخ کنید تا چیپس‌ها طلایی و شفاف شوند. حین سرخ کردن، چیپس ‌ها را هر 5 دقیقه یکبار تکان دهید تا به طور یکنواخت سرخ شوند.

 

12- تخم مرغ پخته شده با دستگاه سرخ کن

برای تهیه تخم مرغ آب پز با سرخ کن، دستگاه سرخ کن شما باید دارای ویژگی آب پز کردن باشد. برخی از سرخ کن‌ ها این قابلیت را دارند و می ‌توانید تخم مرغ را در آن ‌ها آب پز کنید. با توجه به دفترچه راهنما، دمای مورد نیاز جهت پخت تخم مرغ آبپز را تنظیم کنید.

تخم مرغ را داخل سرخ کن قرار دهید و تایمر را بر اساس نوع دلخواه پخت تنظیم کنید. برای تخم مرغ آب پز نرم، تایمر را برای 11 تا 12 دقیقه در 250 درجه فارنهایت تنظیم کنید. برای تخم مرغ آب پز متوسط، تایمر را برای 13 تا 14 دقیقه در 250 درجه فارنهایت تنظیم کنید.

برای تخم مرغ آب پز سفت، تایمر را برای 16 تا 18 دقیقه در 250 درجه فارنهایت تنظیم کنید. منتظر بمانید تا تایمر به پایان برسد و سپس تخم مرغ پخته شده را از دستگاه خارج کرده و آن را سرو کنید.

 

13- طرز تهیه سمبوسه بدون روغن با سرخ کن

برای تهیه سمبوسه، پیاز و سیر را خرد کرده و با گوشت چرخ کرده و ادویه دلخواه مخلوط کنید. برگه ‌های سمبوسه را به شکل مربعی برش داده و هر برگ را با یک قاشق از مخلوط گوشت پر کنید. سپس برگه‌ های سمبوسه را به شکل مثلثی بپیچید. پس از 15 دقیقه سمبوسه ها توسط دستگاه سرخ کن، آماده سرو می شوند.

سرخ کردن میگو با دستگاه سرخ کن

14- طرز تهیه میگو سرخ شده با سرخ کن

ابتدا میگو ها را شسته و پس از خشک شدن درون دستگاه قرار دهید. جهت تهیه میگو سرخ شده با سرخ کن، زمان پخت بستگی به اندازه میگو دارد. میگو را در سرخ کن بدون روغن سرخ کرده و سپس آن را همراه با سالاد دلخواه خود سرو کنید. این روش می‌تواند یک گزینه سریع و شام ایده‌آل برای روزهای پرمشغله باشد.

 

15- درست کردن کباب در خانه با دستگاه سرخ کن

امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، طرز تهیه انواع غذا با دستگاه سرخ کن امکان پذیر می باشد، حتی غذا هایی از جمله کباب را می توان توسط این دستگاه پیشرفته تهیه کرد.

برای تهیه کباب در خانه با استفاده از دستگاه سرخ کن، ابتدا گوشت را با ادویه ‌های مورد نظر مخلوط کرده و به مدت چند ساعت در یخچال بگذارید تا مزه ‌ها در گوشت جذب شود. سپس گوشت را در دستگاه سرخ کن قرار داده و پخته کنید تا کباب ‌ها طرد و آماده‌ ی سرو شوند. در این فرآیند، توجه به زمان و دمای مناسب برای پخت کباب بسیار مهم است تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

پیتزا را با دستگاه سرخ کن درست کن

16- درست کردن پیتزا با دستگاه سرخ کن

برای تهیه پیتزا با دستگاه سرخ کن، ابتدا خمیر پیتزا را بر روی صفحه سرخ کن قرار داده و کف خمیر را به مقداری سس گوجه، آغشته کنید. پس از آن مواد پیتزا را روی خمیر بریزید. سپس دمای دستگاه را تنظیم کنید و پیتزا را درون دستگاه قرار دهید. در عرض چند دقیقه، پیتزای خوشمزه شما آماده خواهد شد.

با دستگاه سرخ کن هر غذایی که سرخ شدنی باشه میتوان آشپزی کرد.

خرید انواع دستگاه سرخ کن از نمایندگی فیلیپس مارکت

در این مطلب آموزشی به طرز تهیه انواع غذا با دستگاه سرخ کن پرداختیم. اگر شما هم قصد دارید که توسط دستگاه سرخ کن به تهیه انواع غذاهای مختلف بپزید، می‌ توانید دستگاه سرخ کن را از نمایندگی فیلیپس مارکت خریداری کنید. فیلیپس یک برند معتبر در زمینه تولید دستگاه‌ های سرخ کن است. با مراجعه به نمایندگی فیلیپس مارکت، می ‌توانید انواع مدل‌ ها و ویژگی ‌های مختلف دستگاه‌ های سرخ کن فیلیپس را مشاهده کنید و بر اساس نیاز و سلیقه خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

پس از آشنایی با طرز تهیه انواع غذا با دستگاه سرخ کن اکنون با خیالی راحت می توانید جهت خرید دستگاه سرخ کن فیلیپس اقدام کنید.

برچسب ها:
دیدگاهتان را بنویسید
سوال و نظر خود را در مورد این پست بنویسید.

4 دیدگاه برای پست "16 نوع غذاهایی که میتوان با دستگاه سرخ کن در خانه بپزید؟" ارسال شده:

محمد علی گفته:

در تاریخ 1402-12-06 ارسال شده.

سلام میشه این 16 نوع رو با سرخ کن سیلور کرست بزارید

  مدیر فروشگاه گفته:

  در تاریخ 1402-12-06 ارسال شده.

  سلام، فرقی نمیکنه، فقط دستگاه سرخ کن باشه، حتا بیشتر از این هم میشه پخت.

زهره امامی گفته:

در تاریخ 1402-10-24 ارسال شده.

با سلام برای ثبت در سایت هواپز مدل ۹۲۸۵ چکار کنم برای گارانتی آن

  مدیر فروشگاه گفته:

  در تاریخ 1402-10-24 ارسال شده.

  سلام، گارانتی همراه دستگاه بهتون میدیم. و اگر باز سوالی بود با ما در تماس باسید بهتون میگیم.

مشاوره رایگان

0912-824-9637 0991-88000-93